معرفي مجموعه كتاب Four Corners

يكي از دغدغه‌ها و سوالات بسياري از فراگيران زبان، انتخاب مجموعه كتاب مناسب براي آموختن زبان است.

در اين پست، به معرفي يكي از اين مجموعه‌هاي آموزش زبان انگليسي به نام Four Corners پرداخته‌ايم كه اخيرا بسيار مورد توجه قرار گرفته است به‌نحوي‌كه در بسياري از آموزشگاه‌هاي زبان جايگزين كتاب‌هائي مانند interchange شده‌اند.

مجموعه كتاب‌هاي Four Corners از بهترين مجموعه‌هاي آموزش زبان انگليسي امريكائي براي زبان‌آموزان بزرگسال و نوجوان است كه توسط انتشارات كمبريج به چاپ رسيده است. با استفاده از محتواي ارائه شده در اين مجموعه، هر چهار مهارت شنيداري (listening)، گفتاري (speaking)، درك مطلب (reading) و نوشتاري (writing) برای بر قراری ارتباط موثر تقويت خواهد شد. در این مجموعه چهار هدف اصلی دنبال می‌شود:

  • شفافیت: ارزیابی دستاوردهای مشخص در بازه زمانی های معین به زبان آموزان راه شفاف یادگیری را نشان می دهد؛

  • توانایی: طراحی دقیق دستاوردهای مورد نیاز برای زبان آموزان توانایی استفاده از آموخته های خود در دنیای واقعی را ایجاد می کند؛

  • ارتباط: سیلابس سطح بندی شده گرامر و دایره واژگان امکان برقراری ارتباط قوی برای زبان آموزان را فراهم می کند؛

  • اعتماد به نفس: با توجه به تقسیم بندی فرایند یادگیری به بخش‌های قابل مدیریت به همراه ایجاد توانایی، این مجموعه به فراگیران خود اعتماد به نفس کافی برای برقراری ارتباط در کلاس و بیرون از کلاس را می‌دهد.

این مجموعه مناسب برای زبان آموزان با سطح A1 (بسیار مقدماتی) تا B2 (بالاتر از متوسط) بر اساس سطح‌بندی اروپایی (CEFR) می‌باشد.

مرجع چارچوب اروپائي مشترك مرجع براي زبان‌ها يا CEFR يك چارچوب مشترک و استاندارد برای اندازه‌گیری مهارت و دانش زبانی افراد از سطح مقدماتي A1 تا حرفه‌اي C2 است. این چارچوب به سازمان‌ها و مؤسسات مختلف کمک می‌کند بدون نیاز به سنجش مجدد، از توانائی‌های زبانی افراد بویژه مهاجرین و درخواست‌کنندگان تحصیلی آگاه شوند.

هر چهار سطح ويرايش دوم مجموعه كتاب Four Corners دارای سه کتاب است:

  • كتاب دانش‌آموز (student book)

اين كتاب شامل 12 درس است. آموزش روان و ساده لغات جدید، گرامر، نحوه صحیح تلفظ، فایل صوتی، خواندن و درک مطلب، اصطلاحات کاربردی  از جمله بخش‌های کتاب دانش‌آموز است.

  • كتاب كار (workbook)

 در این کتاب به تفکیک هر درس، تمرين‌هائي برای یادگیری عمیق و تسلط  بیشتر بر نکات گرامری و مکالمه تدوین شده است.

  • كتاب راهنماي معلم (teacher’s book)

در کتاب راهنمای مدرسين به صورت کاملا جامع، ریز به ریز جزئیات مطالب آموزشی برای تدریس بهتر ارائه شده است. مقدمه نحوه تدریس در ابتدای هر درس، آموزش چگونگی انتقال محتوا، متن تمام فایل‌های صوتی، جواب سوالات تمام آزمون‌ها و تمرین‌ها، ارائه ایده‌های اضافی برای یادگیری بهتر و راهنمای تدریس  ویدئوهای آموزشی از جمله محتویات کتاب راهنمای معلمان است.

در ویرایش دوم این مجموعه، برای افزایش بهره‌وری و جذابیت یادگیری، نرم‌افزاری حاوی فایل‌های ویدئویی و نرم‌افزاری برای یادگیری خودآموز ارائه شده است.


در حال حاضر، دوره‌های عمومی آنلاین آموزش زبان انگلیسی کتاب‌های فورکورنرز در وب‌سایت لتیس‌لند در حال برگزاری هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره‌ها بر روی این لینک کلیک کنید.

1399/04/21

0 پاسخ در "معرفي مجموعه كتاب Four Corners"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با لتيس‌لند

تماس با ما

همكاري با ما (صفحه ويژه مدرسين)

فرصت‌هاي شغلي

لتيس‌لند در سامانه سامان‌دهي پايگاه‌هاي اينترنتي با كد شامد 1-1-716550-65-2-1 ثبت شده است.
استفاده از خدمات سايت به منزله قبول قوانین و مقررات است.
فعالیت‌های لتیس‌لند تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
هرگونه کپی‌برداری از وب‌سایت قابل پیگرد قانونی می‌باشد.