پردازش سیگنال‌های گسسته-زمان، پردازش سیگنال‌های دیجیتال، تحلیل زمانی، تحلیل فرکانسی، فیلترهای دیجیتال، شبیه‌سازی، نرم‌افزار متلب (Matlab)

 

محتوای دوره

پردازش سیگنال‌های گسسته-زمان مرتبط با نمایش و توصیف سیگنال‌ها به عنوان دنباله‌ای از اعداد و پیاده‌سازی الگوریتم‌هائی است که به منظور استخراج اطلاعات خاص از سیگنال‌ها، حذف یا اصلاح بخش‎هائی از سیگنال‎ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این دوره، با نحوه‌ نمایش و پردازش سیگنال‎های گسسته-زمان در هر دو حوزه‎ زمان و فرکانس در محیط کامپیوتری آشنا خواهیم شد. نرم‌افزار مورد استفاده، نرم‌افزار متلب (MATLAB) است. این نرم‌افزار، نرم‌افزاری قدرتمند جهت طراحی و تست پروژه‌های مختلف است که به صورت گسترده توسط متخصصین رشته‌های مختلف از جمله مهندسین برق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در طراحی این دوره، فرض شده است که فراگیر حداقل آشنائی با نرم‌افزار متلب و مباحث اولیه تئوری در مورد سیگنال‌ها و سیستم‌های گسسته-زمان را دارد.

در دوره آموزشی پردازش سیگنال‌های گسسته-زمان با Matlab، سعی شده است موارد مهم در تجزیه و تحلیل سیگنال‌ها و سیستم‌های گسسته-زمان به صورت تئوری و شبیه‌سازی در نرم‌افزار متلب ارائه گردد. هر بخش از این دوره، شامل یک قسمت تئوری و یک قسمت شبیه‌سازی است. در قسمت تئوری به بیان کلیات و مباحث پایه‌ای هر مبحث پرداخته می‌شود و در قسمت شبیه‌سازی، با استفاده از چندین پروژه شبیه‌سازی متلب، نحوه شبیه‌سازی مباحث مطرح شده در قسمت تئوری مورد کنکاش دقیق قرار گرفته است.

به منظور آشنائی بیشتر با این دوره، می‌توانید قسمت‌هائی از این دوره آموزشی را به صورت رایگان دانلود کنید:

مفهوم فیلترینگ و طراحی فیلترهای ساده (تئوری)

مفهوم فیلترینگ و طراحی فیلترهای ساده (شبیه‌سازی)

محاسبه کانولوشن خطی با استفاده از DFT (تئوری)

محاسبه کانولوشن خطی با استفاده از DFT (شبیه‌سازی)

سرفصل دوره

فهرست بخش‌های این دوره آموزشی، به صورت زیر است:


• بخش اول _______________ سیگنال‌های گسسته-زمان (مدت زمان: 100 دقیقه)


• بخش دوم _______________ سیستم‌های گسسته-زمان (مدت زمان: 85 دقیقه)


• بخش سوم: _____________ تبدیل فوریه گسسته-زمان (مدت زمان: 45 دقیقه)


• بخش چهارم _____________ تبدیل فوریه گسسته (مدت زمان: 90 دقیقه)


• بخش پنجم ______________ تبدیل z دنباله‌ها (مدت زمان: 60 دقیقه)


• بخش ششم _____________ تحلیل فرکانسی سیستم‌ها (مدت زمان: 110 دقیقه)


• بخش هفتم ______________ طراحی فیلترهای دیجیتال (مدت زمان: 85 دقیقه)

برای مشاهده توضیحات مربوط به این دوره آموزشی و مطالب تئوری و پروژه‌های شبیه‌سازی مطرح شده در آن، می‌توانید فایل ویدئویی زیر را مشاهده نمائید:

لینک دانلود معرفی دوره با حجم 60 مگابایت

معرفی مدرس دوره

نیما رئیسی فارغ التحصیل دکترای تخصصی مهندسی برق گرایش مخابرات سیستم از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی است. ایشان سابقه پژوهش در دانشگاه کوئینز کانادا، به عنوان محقق را دارند.

ایشان به زبان های برنامه نویسی C++, C و Matlab تسلط داشته و از سال 94 به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی مشغول به تدریس دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی برق و پژوهش در زمینه‌های تکنولوژی‌های مرتبط با نسل پنجم مخابرات سلولی هستند.

علاوه بر این، ایشان دارای بیش از 15 سال سابقه کار در صنعت در زمینه طراحی سیستم‌های مخابراتی دیجیتال هستند و با شرکت‌های دولتی و خصوصی مختلفی همکاری داشته‌اند.

نحوه برگزاری دوره

دوره آموزشی پردازش سیگنال‌های گسسته-زمان با متلب، به سه صورت قابل خرید است:

خرید فایل‌های آموزشی (بدون پشتیبانی): در صورت خرید فایل‌های آموزشی بدون پشتیبانی، دسترسی شما به فایل‌های ویدئویی و کدهای متلب نوشته شده برای مدت سه ماه فعال خواهد بود.

خرید فایل‌های آموزشی (با پشتیبانی): در صورت خرید فایل‌های آموزشی با پشتیبانی، دسترسی به فایل‌های ویدئویی و کدهای متلب برای مدت سه ماه فعال خواهد بود و در این مدت سوال، از مدرس و رفع اشکال از طریق سیستم پشتیبانی برای شما امکان‌پذیر است.

خرید فایل‌های آموزشی و شرکت در کلاس آنلاین: در این حالت، علاوه بر دسترسی یک‌ساله به فایل‌های آموزشی (و به روزرسانی آن‌ها در صورت هرگونه تغییر)، 7 جلسه کلاس آنلاین (با حضور حداکثر 10 فراگیر) به منظور رفع اشکال، توضیحات جامع‌تر در مورد هر بخش، و شبیه‌سازی‌های بیشتر، دسترسی به سوالات انتهائی هر بخش، و تصحیح آن توسط مدرس دوره برای شما فراهم خواهد شد. شرکت در دوره‌های ویدئو-مدرس، تنها در بازه‌های زمانی مشخص امکان‌پذیر است.

نقد و بررسی دوره

نامعلوم

رتبه ثبت شده
  • 5 ستاره ها0
  • 4 ستاره ها0
  • 3 ستاره ها0
  • 2 ستاره ها0
  • 1 ستاره ها0

هیچ نظري برای این دوره ثبت نشده است.

2 دانشجو ثبت نام کرد

ارتباط با لتيس‌لند

تماس با ما

همكاري با ما (صفحه ويژه مدرسين)

فرصت‌هاي شغلي

لتيس‌لند در سامانه سامان‌دهي پايگاه‌هاي اينترنتي با كد شامد 1-1-716550-65-2-1 ثبت شده است.
استفاده از خدمات سايت به منزله قبول قوانین و مقررات است.
فعالیت‌های لتیس‌لند تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
هرگونه کپی‌برداری از وب‌سایت قابل پیگرد قانونی می‌باشد.

WordPress Lightbox Plugin